ORGANIZACJA, HACKI

7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH FACETA


Idea  7 grzechów głównych znanych z Katechezy wydaje się być oczywista – to grzechy wyjątkowo poważne, ponieważ są nie tylko czynami niedozwolonymi samymi w sobie, ale i podłożem powstawania wielu innych występków, nieprawości oraz zaniedbań.


Czy taką teorię możemy przełożyć również na błędy popełniane przez mężczyzn w związkach? Jeśli tak, to które grzechy będziemy uważać na główne, a które będą tylko małymi przewinieniami?

Z mojego punktu widzenia kobieta posiada własną granicę przyzwoleń na rożne zachowania mężczyzn. To, co dla mnie będzie absolutnie nie do przejścia, dla większości może nie stanowić większego problemu. Spróbuje jednak podejść do sprawy tak obiektywnie, jak tylko będzie to możliwe. Zapraszam na 7 grzechów głównych faceta!

GRZECH I. BRAK SZACUNKU

Cokolwiek nie powiecie później, myślę, że z tym grzechem (a także jego pozycją na liście), zgodzi się każda, podkreślam każda kobieta. Rozsądny mężczyzna również. Szacunek, a w zasadzie jego brak, to zalążek wszystkich poważniejszych problemów w związku. Czy mężczyzna, który szczerze szanuje swoją partnerkę byłby w stanie odnosić się do niej gorzej niż do kolegi podczas rywalizacji na śmierć i życie w ulubionej grze? Czy byłby w stanie ją świadomie skrzywdzić? Czy potrafiłby ją upokorzyć publicznie? Nie. Bujdą jest, że na szacunek należy sobie zasłużyć. Szacunek to można co najwyżej stracić, a nie o niego walczyć, ani też się o niego upominać. Szacunek nie jest nagrodą za dobre sprawowanie – to coś, co należy się każdemu człowiekowi, zwłaszcza bliskiemu. Jeżeli mężczyzna nie szanuje kobiety, nie będzie patrzył na jej dobro, na jej szczęście, nie będzie brał pod uwagę jej zdania. Trudno o budowanie relacji bez tak ważnego fundamentu.

GRZECH II. NIESZCZEROŚĆ

Kłamstwa, kłamstwa, kłamstewka… Panowie, niemówienie całej prawdy to też kłamstwo! Nieszczerość w związku należy rozpatrzeć pod wieloma względami – nie chodzi tylko o zatajanie wyjścia z kolegami, czy wyimaginowaną gorączkę, bo właśnie odbyła się premiera filmu lub najnowszej gry na PS4. Chodzi także o szczerość względem własnych uczuć i oczekiwań. Nie warto oszukiwać także samego siebie, ta metoda działa na chwilę. Jest niczym zamiatanie problemów pod dywan– kiedyś i tak będzie trzeba będzie to wszystko ogarnąć.

GRZECH III. NIEWIERNOŚĆ

Miejsce trzecie, zdrada. Chociaż niejednokrotnie wspólne życie nie jest usłane wyłącznie różami i każdy związek przechodzi kryzys, żaden partner nie powinien dopuszczać się niewierności. Nie ma na nią wytłumaczenia, nie ma wyjątków. Jeśli jest źle, należy o tym porozmawiać, udać się na terapię, wprowadzić zmiany lub zwyczajnie rozstać – nigdy zdradzić. Dopuszczając się zdrady nie krzywdzimy wyłącznie kogoś, kto kocha nas na dobre i złe, krzywdzimy również samych siebie. Raz utracone zaufanie nigdy nie zostanie w pełni odzyskane. Co innego wybaczyć, a co innego zapomnieć i potrafić żyć dalej wspólnie. Czy jedna noc, kilka rozmów, podniesie własnego ego i chęć chwilowego oderwania się od szarej rzeczywistości jest warta tych wspólnych chwil, wspólnego życia i bezgranicznego oddania drugiej osoby? Nie jest.

GRZECH IV. EGOIZM

Egoizm, który tak umiejętnie nazywamy dzisiaj dążeniem do samorealizacji, poczuciem spełnienia czy znajomością własnej wartości jest poważnym problemem współczesnych związków, zwłaszcza wśród mężczyzn. Ślepe podążanie za pragnieniami i wizją wspólnego życia oraz poczucie, że to mężczyzna rządzi w związku jest świetną drogą do zniszczenia każdej relacji. Kobiety przecież pragną czuć się potrzebne, pragną czuć, że ich partner chce również ich szczęścia. Chcemy wspólnego podejmowania decyzji i kompromisów. Chcemy związków partnerskich. Tak, partnerskich – z podziałem obowiązków, z takim samym zaangażowaniem, ze stawianiem siebie na równi.

GRZECH V. PRZEMOC

Nie od dziś wiadomo, że to Panowie są silniejsi niż Panie. Wykorzystywanie fizycznej przewagi nad kobietą w jakikolwiek sposób jest niedopuszczalne. Tylko człowiek, któremu brak argumentów upada tak nisko.

GRZECH VI. UKRYWANIE EMOCJI

No niestety. Ukrywanie emocji nie przynosi nic dobrego – mężczyzna nie mówi otwarcie o swoich potrzebach i przemyśleniach, a kobiecie brakuje czułości i zapewnienia, że jest najwspanialsza i jedyna. Tak jak różni są ludzie, tak i związki działają na różnych zasadach – niektórzy nie lubią wylewności, inni bez niej czują pustkę. Na szczęście miłość można wyrażać na wiele sposobów: słowem, gestem, zachowaniem. Zasady ustalacie wspólnie, docieracie się i wypracowujecie drogę do tego, aby żyło Wam się jak najlepiej. Niezależnie od kierunku nie chowajcie uczuć, przecież pięknie jest kochać, ale jeszcze piękniej jest czuć się kochanym.

GRZECH VII. ZAZDROŚĆ

Na koniec zazdrość, choć nie taka oczywista. Zazdrość toksyczna – o osiągnięcia, o powodzenie, o szacunek i uznanie, o większe doświadczenie czy nawet inteligencję. Sukcesami partnera należy się cieszyć, należy je wspierać. W zdrowej rywalizacji nie ma nic złego, ale związek to nie ring. Tu nie ma miejsca na wyścig. Jeżeli pracujecie w tej samej branży, trudno uniknąć porównań. Być może kiedyś staniecie naprzeciw siebie i jedna strona zwycięży. Nie ważne kto, przecież tak naprawdę gracie w jednej drużynie. Mężczyźni bardzo często mają problem z zaakceptowaniem, że kobieta może być od nich w czymkolwiek lepsza. Wynika to trochę z przekonań o roli ojca i męża, a trochę ze zbyt dużego ego. Jeśli Twoja partnerka jest w czymś świetna, powinieneś być z niej dumny, a co ważniejsze, uczyć się od niej i wymieniać doświadczeniami. Pamiętaj, razem możecie więcej, a zazdrość niszczy miłość.


Łatwo zauważyć, że większość grzechów swój zalążek znajduje w braku szacunku i zawszę będę podkreślać, że jest to fundament każdej relacji. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł kobietom uświadomić jakich cech w mężczyznach warto unikać, a mężczyznom nad czym należy popracować, aby stać się partnerem idealnym, za którym wybranka będzie szaleć do końca życia.


Zobacz także:

➥ http://spodobcasa.pl/pierwszy-trymestr-ciazy-moja-historia-porady-wskazowki/
➥ http://spodobcasa.pl/10-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-przed-rozpoczeciem-pracy/
➥ http://spodobcasa.pl/influencer-kto-to-jest-jak-nim-zostac-kompendium-wiedzy/