DOM I WNĘTRZA, ORGANIZACJA, HACKI

DLACZEGO FOTOKSIĄŻKA TO IDEALNY POMYSŁ NA PREZENT? | PRINTU.PL

Zdjęcia to uwiecznione chwile, które nie wrócą. Tak naprawdę można mówić, że są te ważne i ważniejsze, ale uwierzcie, każde są wyjątkowe i warto je dokumentować.

Żyjemy w czasach, w których robienie zdjęć nie jest dłużej problemem. Każdy, kto posiada nawet średniej klasy smartfon jest w stanie wykonać całkiem solidne fotografie. Niestety wraz z duchem czasu, odeszliśmy nieco od form papierowych i zdecydowaną większość zdjęć przechowujemy na kartach pamięci, dyskach USB czy w chmurze. Moim zdaniem technologia powinna być tylko i wyłącznie wspaniałym udogodnieniem i ułatwieniem, nie zastępstwem tego, co dobre. Zdjęcia na papierze mają wyjątkową moc. Przetrwają lata i wszystkie problemy związane z siecią lub elektroniką. To piękna pamiątka, którą można przekazywać sobie z pokolenia na pokolenie oraz pokazywać chociażby na rodzinnych uroczystościach. Dodatkowo, obecnie wydruk zdjęć jest naprawdę bardzo tani i aż żal nie korzystać.

Zwykłe fotografie, choć bardzo tanie wymagają od nas zakupu dodatkowego albumu i ręcznego opisywania zdjęć. Taka opcja jest naprawdę fajna, ponieważ zdjęcia możemy układać w różnych kompozycjach i zmieniać je w zależności od potrzeb. Dzisiaj jednak chciałabym Wam opowiedzieć nieco więcej o fotoksiążkach, które w moim odczuciu są zdecydowanie najlepszą opcją dokumentowania wspólnie spędzonego czasu.

Dlaczego? Przede wszystkim mam na myśli ogromne możliwości techniczne! Doskonale wiecie, że gdzieś we mnie znajduje się serce artysty i uwielbiam tworzyć, a więc projektowanie takiej fotoksiążki dla osób podobnych do mnie będzie czystą przyjemnością. Co więcej, nawet dla osób, które uważają się za totalne beztalencie, dzięki gotowym kreatorom taki projekt będzie sprawiał wiele radości. Na przykładzie PRINTU.PL pokażę Wam dostępne opcje oraz mój gotowy egzemplarz.

Grafika

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór ze strony zakładki FOTOKSIĄŻKA, a następnie zapoznanie się z dostępnymi szablonami. Obecnie możecie wybierać aż ze 190 szablonów, pogrupowanych tematycznie (podziękowania, ślub, dzieci, komunia itp.). Oczywiście kategorie wyłącznie sugerują tematykę, jednak z powodzeniem możecie wybrać dowolny motyw i albo wykorzystać go w gotowej formie, albo odpowiednio spersonalizować. Kolejnym krokiem jest wybór jednego z trzech rozmiarów książki, ilości stron i rodzaju papieru oraz okładki. Po ustaleniu parametrów technicznych można przejść do projektowania!

Przechodząc do kreatora w pierwszej kolejności wybieramy wcześniej upatrzony przez nas szablon, w moim przypadku był to szablon o nazwie „Pierwszy Rok Syna”, dwudziestostronicowa fotoksiążka w formie kwadratowej 30×30 cm z twardą okładką i błyszczącym papierem.

Kreator wyposażony jest w samouczek i wiele podpowiedzi, które towarzyszą nam przez cały proces projektu, dlatego tworzenie jest naprawdę wygodne.

Tak jak wspominałam wcześniej, szablony można dowolnie edytować lub też zdecydować się wyłącznie wgrać zdjęcia w wyznaczonej kolejności. Na co pozwala edycja? Na zmianę napisów, grafiki dodatkowej, tła oraz ilości i układu zdjęć na stronie. Co ważne, kreator podpowiada nam, czy nasza fotografia spełnia wszystkie wymogi i zaznacza zdjęcia o zbyt niskiej rozdzielczości. Uważam, że jest to jedna z lepszych funkcji programu, ponieważ nie będziemy w stanie nieświadomie wgrać zdjęcia, które po prostu brzydko wyjdzie na wydruku. Mamy także możliwość sprawdzenia naszej pisowni i opcję kadrowania zdjęć. Dodatkową zaletą jest dla mnie fakt, że nie musimy pobierać żadnego specjalnego oprogramowania na swój komputer i cały nasz projekt zapisywany jest w chmurze, co chroni go przed wykasowaniem.

Tak wygląda moja gotowa fotoksiążka

FOTOKSIĄŻKA PRINTU POMYSŁ NA PREZENT

FOTOKSIĄŻKA PRINTU CZY WARTO

A teraz przechodzimy do najważniejszego, czyli jakości wydruku i mojej ostatecznej opinii. Powtórzę to, co napisałam wyżej, fotoksiążkę projektowało mi się niezwykle szybko i przyjemnie (a nie była to moja pierwsza tego typu zabawa). Samą jakość wydruku oceniam na 9/10, każde zdjęcie jest wyraźne i kolory są dość dobrze oddane. Podoba mi się dbałość o szczegóły: książka nie ma żadnych zagięć, nierównych powierzchni czy odstających cząstek papieru. Pełna precyzja, której nie powstydziłabym się podarować najbliższym. Twarda oprawa nadaje książce ładny, klasyczny charakter i cieszę się, że to właśnie taką opcję wybrałam. Co ważne, fotoksiażka jest bardzo korzystna cenowo w porównaniu do konkurencji, a do 30.08.2018 z kodem spodobcasa możecie zamówić dowolną fotoksiążkę o 40% taniej!

Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie, jak dobry jest to produkt i zdecydowanie przy najbliższej okazji rozważycie projekt fotoksiązki jako Wasz pomysł na prezent lub pamiątkę z wyjątkowego wydarzenia (na przykład prezent na 50 urodziny).