ORGANIZACJA, HACKI

GDZIE ZAMAWIAĆ USŁUGI I JAK NA NICH ZAOSZCZĘDZIĆ? | PRIVIST.COM

Wyszukiwanie sprawdzonych usługodawców z branży beauty&wellness poprzez tradycyjne wyszukiwarki internetowe może być naprawdę uporczywe. W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu ani ochoty wertować setek podstron by stworzyć wstępną bazę, a później osobno przeszukiwać sieć aby sprawdzić opinię na temat konkretnej firmy. Oczekujemy prostych i skutecznych rozwiązań – portalu, który jest nie tylko bazą usługodawców, ale i miejscem, w którym usługę możemy zamówić oraz ocenić. W odpowiedzi na potrzeby rynku powstał PRIVIST.COM, którego funkcjonalność chciałabym Wam dzisiaj przybliżyć.

PRIVIST jest bezpłatną platformą zrzeszającą obie strony rynku – popyt i podaż. Co więcej, korzystanie ze strony nie wymaga rejestracji. Usługi można przeglądać anonimowo, natomiast jeśli dojdziemy do momentu, w którym usługę chcielibyśmy zamówić, wówczas rejestracja jest konieczna. Na szczęście wymagają od nas wyłącznie adresu e-mail, co nie zniechęca do portalu już na samym początku więc warto zrobić to od razu.

GDZIE ZAMAWIAĆ USŁUGI I JAK NA NICH ZAOSZCZĘDZIĆ PRIVIST.COM

USŁUGODAWCY PODZIELENI NA KATEGORIE

Design portalu jest naprawdę intuicyjny! Pomimo dostępnej wbudowanej wyszukiwarki, strona posiada spis wszystkich kategorii dostępnych usług (screen poniżej), dzięki czemu od razu wiemy, czy interesująca nas forma usługi w ogóle jest dostępna. Podejrzewam, że większość z Was od razu skorzysta z opcji „szukaj”, ja lubię wiedzieć spośród czego mogę wybierać.

Obecnie portal oferuje dziesięć głównych kategorii, oraz kilkadziesiąt podkategorii ułatwiających wyszukiwanie spośród setek ofert.

GDZIE ZAMAWIAĆ USŁUGI I JAK NA NICH ZAOSZCZĘDZIĆ PRIVIST.COM 2

JAK TO DZIAŁA?

Zasadniczo portal posiada dwa odrębne trzony: dla usługodawców i usługobiorców. Jako, że ja sama jestem klientem, opowiem Wam o opcjach dostępnych z punktu widzenia zamawiającego usługę.

Punktem wyjścia jest rejestracja, o której wspominałam już wyżej. Nasze poszukiwania rozpoczynamy od podania nazwy usługi oraz lokalizacji (opcja korzystania z wyszukiwarki) lub wybrania kategorii/podkategorii i zawężenia lokalizacji (opcja rozszerzona). Oczywiście lista wszystkich usług obłożona została masą filtrów, np.: data, godzina, zakres cenowy, ranking usługodawcy; dzięki czemu rzeczywiście możemy znaleźć dokładnie to, czego potrzebujemy.

Teraz przechodzimy do świetnej części, której zdecydowanie brakuje mi na innych portalach, a mianowicie rozbudowany profil usługodawcy. Tutaj usługodawca ma pełne pole do popisu i może stworzyć swoje mini portfolio, przez co pokazać swoją kompetencję. PRIVIST to nie miejsce na lakoniczne ogłoszenia, za co bardzo ich cenię. Przede wszystkim każdy usługodawca wypełnia tak zwaną mini-biorafię, zamieszcza opis wykonywanych prac oraz przykładowe realizacje (np. w postaci zdjęć czy rekomendacji). Na profilu nie zabraknie cennika oraz opcji bezpłatnej konsultacji z usługodawcą w razie pytań czy wątpliwości.

Zakładam, że znaleźliśmy odpowiadającą nam osobę i dogodny termin. Teraz nie pozostaje nic innego jak dokonać rezerwacji. W tym miejscu portal po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczył, na każdym profilu znalazłam kalendarium dostępności usługi z opcjonalnymi datami i godzinami. Wybieram więc dzień, godzinę i klikam rezerwuj.

GDZIE ZAMAWIAĆ USŁUGI I JAK NA NICH ZAOSZCZĘDZIĆ PRIVIST.COM 3

DODATKOWE ATRAKCJE PORTALU

W odpowiednim czasie dostajemy potwierdzenie na skrzynkę oraz sms informujący o rezerwacji wraz z danymi kontaktowymi do usługodawcy. Taki szczegół jest naprawdę przydatny, dzięki temu nic nam nie umknie.

Po realizacji usługi zostajemy poproszeni o wystawienie oceny i sami taką ocenę otrzymujemy. Uważam to za dobre wyjście, im więcej osób może wypowiedzieć się o konkretnej firmie tym lepiej  – jak wiadomo, im większa baza ocen tym prawdopodobieństwo rzetelności opinii wzrasta.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ?

Myślę, że nikogo nie zdziwię tym, że portal sam z siebie wymusza na usługodawcach konkurencyjne ceny. Jako, że jest to miejsce dla osób pracujących w domu lub dojeżdżających do klienta z zasady cena jest niższa niż w salonie, a terminy dogodniejsze. Sama rejestracja na portalu już przynosi nam spore oszczędności – nie tylko pieniędzy ale i cennego czasu.


Mam nadzieję, że dzięki mojemu artykułowi odkryliście kolejne ciekawe miejsce w sieci i skorzystacie z możliwości tańszych usług w swoim mieście. Koniecznie dajcie znać jakie usługi najtrudniej Wam znaleźć w sieci i co myślicie o samej idei portalu.