ZDROWIE, KONDYCJA

IDEALNA DIETA PUDEŁKOWA

Jestem obecnie na etapie poszukiwania diety pudełkowej idealnej. Czym się kierować w wyborze i jak wybrać kiedy zewsząd dopadają nas coraz to nowe oferty?


UMIEJĘTNIE DOBRANA DIETA PUDEŁKOWA MOŻE BYĆ HITEM!


Moje zdanie na temat diety pudełkowej jest dość specyficzne, a to dlatego, że wiele firm po prostu żeruje na niewiedzy innych oraz ich chęci podążania za tym, co modne. Nie lubię kiedy na siłę wpaja się nam sztuczne zalety konkretnych dóbr i usług, a odpowiednia promocja sprawia, że tradycyjne rozwiązania idą do kosza. Tak jak i w życiu, tak i w kuchni jestem tradycjonalistką – lubię gotować, sprawia mi to wiele radości, a widok zadowolenia na twarzach Patryka i mojej rodziny jest bezcenny. Nie oznacza to jednak, że potrafię ugotować wszystko i zawsze. Nie znaczy to też, że jestem zamknięta na nowe (i dobre) rozwiązania w określonych sytuacjach. Skąd więc pomysł na pudełka?

Zastanawiam się nad wprowadzeniem do naszego domu przez pewien czas diety pudełkowej ponieważ zostałam młodą mamą i nie mam zbyt wiele czasu na fantazyjne gotowanie jak do tej pory. Dieta mamy karmiącej piersią czy też po prostu młodej mamy również wymaga nieco więcej – nasze organizmy potrzebują sił do regeneracji, nie wspominając o chronicznym niewyspaniu i zmęczeniu przy maluszku. Nie oszukujmy się, to piękny ale trudny czas. Dlaczego więc sobie nie pomóc? Jako młoda mama mam niewiele czasu nie tylko na gotowanie, ale tak naprawdę na wszystko. Ciężko o chwilę dla siebie, bo poza maleństwem jest jeszcze do prowadzenia dom. Cenię więc sobie konkrety i często korzystam z różnego rodzaju wyszukiwarek. Przy okazji spraw cateringowych z pomocą przyszedł Cateromarket. Strona jest bardzo prosta w obsłudze – najpierw wpisujemy miasto, a następnie korzystamy z dość rozbudowanego panelu filtrów, który ułatwia nam przeglądanie ofert, których są przecież teraz setki. Od razu zaznaczam, że sortowania według ceny nie znajdziecie, jest za to całkiem fajna baza opinii klientów.

Okej, to teraz najważniejsze: czego ja oczekuję od swojej diety pudełkowej i na co polecam Wam zwrócić uwagę? Oczywiście budżet jest kluczową sprawą, należy umiejętnie rozplanować sobie swoje wydatki i zastanowić się ile jesteście w stanie wydać na jedzenie. Oczywiście zakładając, że taka forma diety się u Was sprawdzi, zaoszczędzicie co nieco na rachunkach. Drugi aspekt to szerokość oferty spośród której mogę wybierać – bilans kaloryczny jest bardzo ważny, nie tylko ich ilość ale też to, w jaki sposób rozkładają się w posiłkach wartości odżywcze. Pozostaje nam oczywiście typ diety – wegańska, bez glutenu, sportowa, odchudzająca… i ilość posiłków. Zanim zdecydujecie się na jakąkolwiek z ofert, sprawdźcie opinie innych użytkowników. Czasem warto dopłacić kilka złotych więcej, a czasem przeciwnie – nie warto przepłacać. Sama prowadzę kanał i bloga, dlatego wiem jak pomocne są opinie innych osób, z drobną uwagą aby umiejętnie wyłapywać wpisy typowo sponsorowane. Skupcie się na szczegółowości wypowiedzi, a kiedy będziecie zamieszczać swoją recenzję, napiszcie ją taką jaką sami chcielibyście odnaleźć błądząc w czeluściach Internetu.

Życzcie mi powodzenia, być może znajdę swoją idealną dietę pudełkową, którą okresowo wprowadzę do naszego domu.