DOM I WNĘTRZA, PARENTING

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYJĘCIE URODZINOWE DLA DZIECKA?

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka to nie lada wyczyn! Opcji na rynku jest mnóstwo, jednak wymagania pociechy jeszcze większe, a budżet niejednokrotnie ograniczony. Dziś podpowiem Wam jak niedużym kosztem można stworzyć naprawdę bajkowy klimat, który zachwyci nie tylko samego solenizanta, ale i wszystkich gości.

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYJĘCIE URODZINOWE DLA DZIECKA?

Dobry plan to podstawa, a dobry plan wymaga albo kartki papieru albo ulubionej aplikacji w telefonie. Uwierzcie mi, nic tak w życiu nie pomaga jak spisanie własnych myśli. Wszystko można zweryfikować, podzielić na kategorie i co ważne, o niczym nie zapomnimy.

Punktem wyjścia jest określenie budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na organizację uroczystości oraz stworzenie listy gości. Oczywiście jedno mocno zależy od drugiego, ale spokojnie, mamy są niezłymi czarodziejkami i zawsze jakoś dadzą radę!

Jakie wydatki musisz koniecznie uwzględnić w planowaniu przyjęcia?

  1. Opcjonalnie, choć w przypadku pierwszych urodzin to raczej tradycja, warto określić wydatki związane z mszą w intencji dziecka. Pamiętajcie, że oprócz samej intencji trzeba doliczyć też ofiarę podczas mszy, coś ekstra dla organisty, ewentualnego fotografa i być może transport rodziny do Kościoła.
  2. Drugą, jakże istotną sprawą jest tort. Można przygotować samemu, można też zdać się na profesjonalistów. Ja w tym roku postawiłam na cukiernika, bo nie dałabym rady sama wszystkiego ogarnąć. Tort był piękny, smaczny i kosztował mnie 70 zł na 12 osób.
  3. Trzecia kwestia to prezenty dla solenizanta. Oczywiście organizacja samego przyjęcia to wydatek, ale warto podarować coś swojemu skarbowi, nawet symbolicznie. Jeśli na przyjęciu będzie dużo dzieci, można pokusić się o zaplanowanie prezencików dla gości, na przykład małej torebeczki ze słodyczami albo w przypadku chłopaków kupić po resoraku.
  4. Czwarty punkt to strój. Bardzo często chcemy aby nasz solenizant wyglądał w swoim dniu wyjątkowo. Jednym razem będzie to nowa koszula, innym po prostu kostium tematyczny. Czasem portfel będzie bolał, już to czuję!
  5. Kolejna dość istotna kategoria wydatków to dekoracje, o których opowiem trochę poniżej więcej. Moim zdaniem to świetny patent na to, aby zrobić dzieciakom radochę i sprawić, że ten dzień zapamiętają na długo.
  6. Ostatni punkt programu to menu. Niestety to wcale nie taka prosta sprawa, a jedzenie na imprezach to podstawa!

Oczywiście powyższy wykaz stworzyłam w założeniu, że imprezę przygotowujemy w domu, samodzielnie. Jeśli decydujecie się na lokal, to sprawa jest nieco bardziej uproszczona, ponieważ o większość rzeczy zadba o Was właściciel lokalu, ale o tym może przy innej okazji.

No dobrze, to teraz pokażę Wam nasz tort, moim zdaniem wyglądał po prostu ślicznie.

TORT URODZINOWY ROCZEK

TORT URODZINY ROZEK CHŁOPIEC

Jeżeli chodzi o menu, to w moim przypadku było bardzo proste. Pamiętajcie jednak, że dużo zależy od samych gości, czy będą dzieciaki, czy nie i oczywiście od pory roku. Urodziny organizowane w Sierpniu mają kilka zalet – jest ciepło i tak mocno nie chce się jeść, jednak z drugiej strony trzeba pamiętać o większej ilości napoi.

Do picia przygotowałam: woda, syrop smakowy dla osób nielubiących smaku samej wody, coca-colę, herbatę (sypaną i w torebkach o kilku smakach) oraz kawę (dwa rodzaje: klasyczną i aromatyczną).

Danie główne: leczo i barszcz z krokietami domowej roboty (oczywiście!).

Przekąski: lody (w taki upał to tylko lody!), trochę paluszków i słodyczy oraz w pogotowiu miałam schowane świeże pieczywo, z którego planowałam albo zimną płytę albo bułeczki na ciepło z piekarnika (moja mała specjalność, którą kochają głównie dzieciaki).

Okej to teraz czas na najważniejsze, czyli dekoracje! W moim filmie, opowiadałam Wam, że dla tak małego dziecka jak Filipek, kupowanie bardzo ściśle określonych tematycznie dekoracji nie ma sensu. W późniejszym czasie rzeczywiście ma to sens, tym bardziej, że każdego roku niewielkim kosztem zyskujemy “temat przewodni” i przyjęcia nie są nudne. Moim wyborem był kolor niebieski, w połączeniu z bielą, błękitem i odrobiną granatu. W kilku sklepach z dekoracjami nasunął mi się motyw samolotu, co wpisywało się wręcz idealnie.

Główną dekoracją był baner z napisem Happy B-Day i samolotem.

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYJĘCIE URODZINOWE 1

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 2

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 21

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 22

Uzupełnieniem baneru są dekoracje 3D, samolot oraz chmurki.

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 31

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 17

 

Dodatkowym elementem wiszącym były: girlanda, rozerty i papierowe pompony.

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 18

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 19

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 41

Oczywiście nie mogłoby obejść się bez balonów! Uwielbiam balony i sama nigdy nie miałam dużych cyfr, dlatego dla Filipka znalazłam aż trzy srebrne jedynki. Dwie mniejsze 40 cm, i jedną 85 cm. Klasyczne balony to totalna mieszanka, kilka przeźroczystych z konfetti, kilka z chmurkami i kilka jednokolorowych. Pamiętajcie, że do wiązania balonów przyda się sznurek. Ja znalazłam wręcz idealny!

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 5

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 6

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 7

Tort, choć sam w sobie był piękny, przyozdobił topper i srebrna świeczka.

TORT URODZINY ROZEK CHŁOPIEC

Elementem ekstra, który z powodu upałów nie mógł być zrealizowany to lampiony szczęścia. Na pewno je niedługo wykorzystam i postaram się pokazać to we vlogu.

Pozostała nam jeszcze dekoracja stołu, na którą położyłam naprawdę spory nacisk. Przede wszystkim skupiłam się na:

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 3

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZYĘCIE URODZINOWE 4


Za oba sklepy, w których dokonywałam zamówienia mogę ręczyć: miła obsługa, szybka wysyłka i ogromna elastyczność! Tak jak wspominałam we vlogu, warto zająć się organizacją minimum dwa tygodnie wcześniej. Ja zajęłam się na tydzień przed imprezą i niestety sklepy nie były w stanie skompletować wszystkiego co chciałam w dwa dni, więc zamawiałam u dwóch źródeł. Dodatkowo, na hasło optymalistka macie aż 10% rabatu w sklepie bawianki.

Mam nadzieje, że moja wizja pierwszych urodzin przypadła Wam do gustu i czymś się zainspirujecie.


Być może zainteresują Cię także moje inne artykuły z zakresu ciąży i macierzyństwa: