ORGANIZACJA, HACKI

KAMERA SAMOCHODOWA VR-300 – NIEZBĘDNIK KAŻDEGO KIEROWCY! + NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE KAMERY

Doskonale wiecie jak uwielbiam jazdę samochodem, przed laty jako pasażer, dziś jako kierowca. Bez samochodu nie wyobrażam sobie swobodnego poruszania się pomiędzy domem a pracą, domem rodzinnym i centrami handlowymi. 

Tak naprawdę mogłoby się wydawać, że mieszkając w dużym mieście samochód nie jest aż tak potrzebny. Wszystko zmienia się gdy na świat przychodzi dziecko, tak też było i w moim przypadku. Na uczelnię wolałam dojeżdżać tramwajem, tak samo później do pracy – było nie tylko szybciej w godzinach szczytu, ale i taniej. Dzisiaj, kiedy chcę się wybrać gdzieś dalej z moim Filipkiem nie wyobrażam sobie wsiadać z całym ekwipunkiem do autobusu. Komfort i przyjemność to jedno, ale pamiętajmy też o bezpieczeństwie, zwłaszcza podróżując z dzieckiem. To, czego brakowało mi po wyprowadzce z domu to kamera samochodowa, dzięki której czuję się w samochodzie po prostu bezpieczniej.

KAMERA SAMOCHODOWA VR-300

WIDEOREJESTRATOR FOREVER VR-300 RECENZJA

Kamerka samochodowa pojawiła się w naszym domu dzięki akcji ambasadorskiej iziGSM. Jako jedna z kilku wybranych blogerek w każdym miesiącu mogę wybrać jeden produkt, który uważam za przydatny i dla Was go przetestować. Wybierać można spośród wielu różnych gadżetów i kategorii, jednak dla mnie wybór był oczywisty, tym bardziej, że w marcu i kwietniu szykują się nam dwa dość dalekie wyjazdy (w planach mieliśmy zakup kamery lub pożyczenie jej od mojego brata).

WIDEOREJESTRATOR FOREVER VR-300 RECENZJA

Spośród różnych modeli, po dokładnej analizie rynku oraz obejrzeniu kilku testów na YouTube, razem z Patrykiem wybraliśmy Rejestrator Full HD Forever VR-300 Model przekonał nas nie tylko obietnicami wysokiej jakości nagrań video ale i diodami LED, ułatwiającymi nagrywanie nocą. UWAGA! Wideorejestrator wyposażono też w g-sensor czyli czujnik, który monitoruje przeciążenia kamerki i jest w stanie automatycznie zabezpieczyć nagranie przed skasowaniem w przypadku wystąpienia kolizji czy wypadku.

Z ważniejszych informacji, kamera pracuje w dwóch trybach:

  • nagrywanie ciągłe (pętla),
  • nagrywanie pojedynczych filmów o wybranej przez nas długości (3, 5, 10 minut).

Pliki zapisują się w formacie .AVI, który przy ewentualnej obróbce jest bardzo wdzięcznym typem plików. Rozdzielczość obrazu mierzona w pikselach wynosi 1920 x 1080. Kamerka posiada też mikrofon, który można w razie potrzeby wyłączyć. Co ważne, gadżet rozpoczyna nagrywanie w momencie swojego uruchomienia. Na uwagę zasługuje sam wyświetlacz kamery, który w porównaniu ze sprzętem z jakiego korzystałam wcześniej jest po prostu wypasiony! Wyświetlacz ma aż 2,7″” i obrotowy ekran, pozwalający na skręt aż do 170°.  Na filmach możemy zapisywać aktualną datę i godzinę, co w przypadku kolizji lub innego zdarzenia na drodze może świadczyć za dowód w sprawie.

KAMERA SAMOCHODOWA FOREVER VR-300 TEST

Dodatkowym atutem modelu VR-300 jest trojaka możliwość zasilania:

  • klasyczna ładowarka podpinana do zapalniczki samochodowej,
  • bateria litowo-jonowa (300 mAh),
  • możliwość zasilania power-bankiem.

Model VR-300 obsługuje karty microSD  do 32 GB.

KAMERA SAMOCHODOWA FOREVER VR-300 OPINIE

Zestaw, który przychodzi do nas po zakupie zawiera:

  • wideorejestrator,
  • uchwyt (przyssawkę),
  • ładowarkę,
  • kabel USB,
  • instrukcję obsługi w języku polskim.

FOREVER VR-300 OPINIE

Może dość już technicznych parametrów, przejdźmy do najważniejszego – czyli jak kamera sprawdza się w akcji! Po ponad czterech tygodniach użytkowania muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Kamerę szybko i prosto można zamontować w dowolnym samochodzie (mamy obecnie dwa), a diody LED pozwalają korzystać w urządzenia niezależnie od pogody. Cieszę się, że vwdeorejestrator pracuje nie tylko na zapalniczce samochodowej (jeden z naszych samochodów takiej zapalniczki nie posiada). Kamerka sama w sobie wygląda na solidną i elegancką. Poniżej zamieszczam Wam dwa pliki video, dzięki którym sami możecie ocenić jakość rejestracji.


NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE KAMERY SAMOCHODOWEJ?

KAMERA SAMOCHODOWA FOREVER VR-300

Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na możliwości techniczne kamery – czy nagrywa w full HD, jaką posiada baterię i w jaki sposób zapisuje pliki. To moim zdaniem najważniejsze parametry. Na rynku takich urządzeń jest wiele, dlatego poszukiwania należy zawęzić do modeli posiadających pełne wyposażenie – ładowarkę, kable USB, uchwyt samochodowy. Dla wielu z Was z pewnością o wyborze konkretnej sztuki będzie wbudowany mikrofon. Nie każdy model notuje datę i godzinę rejestracji, więc na to także zwróćcie uwagę. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że sam wyświetlacz też jest ważny, a w szczególności wzmocnienie go nocą aby obraz był jasny i wyraźny.

Dla bardziej wymagających poleciłabym zwrócić uwagę na sposób i łatwość montażu i demontażu oraz umiejscowienie przycisków funkcjonalnych.

WADY I ZALETY KAMERY SAMOCHODOWEJ

Nie mogę powiedzieć, że jest to gadżet niezbędny do samej jazdy, ale zdecydowanie jest to coś, co warto w samochodzie mieć, zwłaszcza dla własnego bezpieczeństwa. W moim odczuciu rejestrator sprawia, że sami jesteśmy bardziej uważni na drodze i jesteśmy w stanie pomóc w razie konieczności innemu poszkodowanemu. Dodatkową zaletą jest możliwość uchwycenia niebezpiecznych lub wątpliwych sytuacji na drodze, które możemy przedyskutować w gronie rodziny czy znajomych. Do wad urządzenia można zaliczyć ograniczoną widoczność przez szybę – trzeba przyzwyczaić się do nowej perspektywy, jednak po kilku dniach powinno być już całkiem w porządku. Niektórych kamera samochodowa może początkowo rozpraszać, do jej obecności i pracy z nią trzeba przyzwyczaić się tak, jak do nawigacji. Dodatkowym utrudnieniem może być konieczność demontażu kamery na noc, tak aby nie kusiła nikogo i nie była przyczyną włamania do samochodu.

Mimo drobnych wad, ilość zalet jest zdecydowanie większa, dlatego ze swojej strony ogromnie polecam Wam taki zakup. Pamiętajcie, że na stronie iziGSM z hasłem 451245 możecie mieć wszystko 15% taniej!


Jeśli lubisz nowinki technologiczne, być może zainteresuje Cię artykuł:

➡️ CZAPKA ZE SŁUCHAWKAMI I RĘKAWICZKI IGLOVE OD IZIGSM.PL