DOM I WNĘTRZA, ORGANIZACJA, HACKI

KREATOR NAMIOTÓW IMPREZOWYCH, CZYLI SZYBKI SPOSÓB NA NIEZAPOMNIANĄ IMPREZĘ DLA KAŻDEGO!

Gdyby nie fakt, że mój ślub przypada na końcówkę października, sama zdecydowałabym się na imprezę weselną pod namiotem. Na szczęście nic straconego, Filipek ma urodziny w Sierpniu, więc spokojnie niebawem mogę zacząć planowanie jednego z najważniejszych dni w roku.

Ktoś mógłby zapytać dlaczego jego pierwszych urodzin nie zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu, a proponuję takie rozwiązanie swoim czytelnikom? Odpowiedź jest bardzo prosta, pierwsze urodziny były dla mnie ogromnym wyzwaniem, jednak wszystko kręciło się wokół najbliższej rodziny oraz uroczystej mszy. Na urodzinach nie było innych dzieci, a sam Filipek nie potrafił wówczas samodzielnie i bezpiecznie chodzić. Oczywiście miał za sobą pierwsze kroczki, ale określam to z jego strony jako faza testów. Tym razem będzie inaczej, ponieważ Filipek ma już swoich własnych znajomych i bardzo chciałabym, aby ten dzień dał jemu i innym dzieciakom wiele radości.

Chyba nic nie cieszy dzieci bardziej niż impreza na świeżym powietrzu latem. Upalne dni nie sprzyjają organizowaniu imprezy w zamkniętych lokalach i domach, a ogródki działkowe nieraz są pełne niebezpiecznych zakamarków. Dodatkowo organizując imprezę okolicznościową w mieszkaniu lub na działce musimy liczyć się nie zawsze z przychylnie nastawionymi sąsiadami. Moja propozycja to kupno namiotu imprezowego, który można zamontować niemal na każdym terenie.

Pionierem na rynku namiotów (nie tylko tych imprezowych) jest Das Company, które mieści się w Trzebini. Poza dobrymi recenzjami w Internecie, to co mnie bardzo do nich przekonuje jest kreator namiotów, czyli szybkie narzędzie online, które pozwala nam zaprojektować dowolny namiot, nawet ten najbardziej niestandardowy. Kreator jest w pełni darmowy i nie zobowiązuje nas do zakupu, dzięki czemu swobodnie możemy projektować i zastanowić się nad ich ofertą.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, polecam odwiedzić ich stronę i dokładnie wszystko sprawdzić, jednak warto pamiętać, że w kategorii namiotów imprezowych można wybierać pomiędzy zestawem stal + PCV oraz stal + PE. Wersja z PCV daje nam nieco więcej możliwości, na przykład indywidualne dobieranie wysokości bloku oraz szerszy zakres szerokości namiotu. Z kolei namiot z PE może być zdecydowanie dłuższy! Co więcej, z tego co widziałam dziś na ich stronie, jeśli posiadacie już jakiś namiot Das Company, możecie je łączyć w dowolny sposób (na przykład organizując kolejną, większą imprezę).

To nie wszystkie możliwości i zalety namiotów! Do ciekawostek zaliczyłabym podział namiotów ze wzgląd nie tylko na wymiary i materiały, ale i porę roku, w której będzie wykorzystywany. Można wybrać klasę summer, winter lub polar. Jak nie trudno się domyślić, summer to namioty nadające się dla imprez wiosenno-letnich, seria winter to seria całoroczna, a polar to najbardziej stabilna konstrukcja, której nie mają być straszne złe warunki atmosferyczne.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że kupujemy jeden namiot i możemy z niego korzystać wielokrotnie. Jego koszt bardzo szybko nam się zwróci, ponieważ jest zdecydowanie tańszy niż wynajem dużego lokalu i możemy taki namiot podnajmować chociażby znajomym. Zawsze zostaje także opcja sprzedaży, a więc chociaż część inwestycji do nas wróci, co w przypadku wynajmu nigdy nie będzie miało miejsca.

Koniecznie dajcie znać czy sami organizowaliście kiedyś dużą i ważną imprezę na świeżym powietrzu, a może mieliście okazje w takiej uczestniczyć jako gość?