DOM I WNĘTRZA

MIESZKANIE OD DEWELOPERA | PODSTAWOWE KOMPENDIUM WIEDZY

Pierwotny rynek nieruchomości jest dość charakterystyczny. Aby odpowiednio się po nim poruszać, warto jest poznać wszystkie jasne i ciemne strony nowych mieszkań. Dzisiaj o wadach i zaletach inwestycji od dewelopera + kilka porad chroniących kupujących w gratisie!


MIŁOŚĆ RODZI SIĘ W DOMU I ROZWIJA SIĘ W DOMU


To prawda, że dom jest czymś więcej niż czterema ścianami z oknami. Dom to miejsce, do którego chce się wracać, i w którym większość z nas spędza sporą część swojego życia. Warto więc zadbać o to, aby nasze gniazdko było wyjątkowe. Mieszkanie będzie wyjątkowe, jeśli będzie spełniać nasze oczekiwania. Od siebie dodam, że przydałoby się zrobić wszystko, by jego wybór nie oznaczał tygodni stresów, kłótni i nieporozumień.

ZALETY KUPNA MIESZKANIA OD DEWELOPERA

Mieszkanie pochodzące bezpośrednio od dewelopera jest świeże i czyste. Nie jest to lokum z historią, nie znajdziemy w nim nic uszkodzonego, nic, co wymagałoby naprawy. Budynki są estetyczne i nowoczesne. Mieszkania zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi trendami i standardami, wykorzystując często najnowszą technologię. Wybierając mieszkanie od dewelopera w 100% odpowiadasz za wykończenie mieszkania. Spersonalizowany dom, to dom, w którym będziemy czuć się swobodnie. W 2015 roku TNS Polska przeprowadziło badanie preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania, jeśli lubicie czytać wyniki badań opinii publicznej, to właśnie ten aspekt jest jednym z najważniejszych dla Polaków przy wyborze mieszkania. Badanie wskazuje też, że jedynie 12% badanych wybrało jako pierwszą nieruchomość lokal z rynku wtórnego. Do ewidentnych zalet nowego mieszkania należy zaliczyć niższe koszty eksploatacyjne oraz łatwiejszą odsprzedaż mieszkania. Nowe mieszkania dają też większą pewność, że nasi sąsiedzi będą osobami pochodzącymi z podobnej klasy społecznej – w starym budownictwie można trafić na różnych lokatorów, na przykład dużą ilość mieszkań socjalnych. Najnowsze inwestycje to z reguły także doskonała lokalizacja – albo centrum albo też obrzeża miasta.

WADY KUPNA MIESZKANIA OD DEWELOPERA

W moim odczuciu do wad zakupu mieszkania należy zaliczyć przede wszystkim niewiedzę konsumentów. Nieznajomość prawa szkodzi i… boli po kieszeni. Oczywistą wadą jest także czas oczekiwania na mieszkanie, chociaż w tym wypadku daje to nam możliwość dokładnego zaplanowania wystroju oraz zgromadzenia funduszy na wykończenie i dodatki.

PRZYKŁADOWE ATRAKCYJNE INWESTYCJE GODNE UWAGI

Obserwując rynek nieruchomości w całej Polsce można spotkać kilka inwestycji godnych zainteresowania. Pozwolę sobie na przykładzie Osiedle na zdrowiu podpowiedzieć Wam na co zwracać uwagę jeszcze przed pierwszym spotkaniem z deweloperem. Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom z buta będziecie w stanie odrzucić część nieprofesjonalnych ofert. Osiedle na zdrowiu to całkiem nowa inwestycja w łódzkiej dzielnicy, a określa się ją jako idealne miejsce dla osób ceniących komfort, dzięki malowniczej okolicy i bliskości centrum miasta. Strona inwestycji jest bardzo dobrze wykonana, co od razu na pewno rzuci się Wam w oczy. Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje, a to świadczy o profesjonalnym podejściu do tematu. Jeżeli deweloper celowo nie zamieszcza niektórych informacji, świadczyć może to tylko i wyłącznie na niekorzyść całego osiedla lub bloku.

Pamiętajcie, że więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na www.osiedlenazdrowiu.pl.

Jakich informacji powinniście szukać na stronie?

⏩ konkretne terminy rozpoczęcia i zakończenia inwestycji,
⏩ dokładna lokalizacji projektu,
⏩ szczegółowa oferta, zawierającą plany inwestycji oraz cennik za poszczególne numery mieszkań,
⏩ niezbędna dokumentacja (pozwolenia na budowę, umowa rezerwacyjna, standard inwestycji),
⏩ wizualizację oraz realne zdjęcia budowy,
⏩ regularne aktualizacje postępów prac wraz z dokumentacją fotograficzną,
⏩ zalety projektu i bezpośredni kontakt do biura sprzedaży.

Inwestycja Osiedle na zdrowiu ma wszystkie te informacje, a nawet więcej. Będzie więc doskonałym wyborem dla zainteresowanych kupnem mieszkania w Łodzi i świetnym punktem odniesienia dla innych lokalizacji.

KUPNO MIESZKANIA KROK PO KROKU

Kupno nowego mieszkania wymaga przynajmniej kilku wizyt u dewelopera i załatwiania masy formalności. Podczas pierwszej wizyty warto poprosić o prospekt informacyjny – to jeden z ważniejszych dokumentów, w którym znajdziesz wszystkie informacji o inwestycji i sprawdzisz wiarygodność swojego dewelopera.

Najważniejsze informacje:

⏩  prawo do własności działki przez inwestora,
⏩  terminy rozpoczęcia / zakończenia budowy,
⏩  termin przeniesienia własności,
⏩  harmonogram wpłat
⏩  warunków odstąpienia od umowy.

Po przeanalizowaniu dokumentu podejmujecie decyzję, czy jesteście zainteresowani kupnem mieszkania czy też nie. Większość deweloperów proponuje bezpłatną rezerwację mieszkania na okres kilku najbliższych dni. Kolejnym krokiem jest sporządzenie umowy przedwstępnej (umowa stanowiąca zobowiązanie do podpisania umowy ostatecznej). Co ważne, z takiej umowy można się jeszcze wycofać (oczywiście zgodnie z postanowieniami zawartymi w samym dokumencie). Nie chciałabym tutaj wchodzić w tematykę kredytów, jednak bez umowy przedwstępnej kredytu nie dostaniecie, zwróćcie na to uwagę podczas swojej transakcji. Po zakończeniu prac budowlanych należy mieszkanie odebrać, czyli sprawdzić jego stan techniczny oraz zgodność z umową. Jeżeli wszystko jest w porządku, podpisuje się protokół zdawczo-odbiorczy i dostaje klucze do własnego mieszkania. Umowa ostateczna to akt notarialny, dlatego w momencie jej podpisania zyskujcie wszystkie prawa i obowiązki względem mieszkania. Ostatni etap to wykończenie mieszkania i przeprowadzka!


Mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości i wiecie już, że nowe mieszkanie to coś fantastycznego.