DOM I WNĘTRZA

PIĘKNA I SOLIDNA ŁAWA W DOBREJ CENIE OD EDINOS

Na remont swojego salonu przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przy nadarzającej się okazji nie sprawić kochanej Mamie odrobiny radości i nie podrasować odrobinę jej salonu. Należę do osób, które uwielbiają praktyczne prezenty. Prezenty solidne, dobre jakościowo, przydatne – a chyba poprzecie mnie, że ława do salonu jest potrzebna? Niezależnie od tego, czy lubicie przy takiej ławie jeść, czy nie, kawałek porządnego stołu w pokoju gościnnym jest jak najbardziej wskazany.

Przedstawiam zatem Państwu przepiękną ławę SAREA w kolorzę dąb votan.

ŁAWA SAREA EDINOS

Nie wiem nawet czy zacząć od pięknego koloru, czy od kształtu ławy? Dobrze, niech będzie kształt. Wydaje mi się, że ma on zdecydowanie ważniejsze znaczenie niż sam kolor (zwłaszcza, że ława dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych).

Ława jest prostokątna, nie ma żadnych zaokrągleń na rogach. To dość nieoczywiste, zwłaszcza dla moich rodziców, którzy zawsze wybierali albo ścięte kanty, albo ławy owalne. Fakt, ława na pierwszy rzut oka może wydawać się potencjalnie bardziej niebezpieczna (np. dla dzieci), ale wszelkiego rodzaju zabezpieczeń jest tak dużo, że każdy może spokojnie wybrać coś dla siebie. Moim zdaniem prostokątny kształt nadaje meblowi klasycznego charakteru i elegancji.

Zależało mi też na tym, aby ława miała przynajmniej jedną półkę – moja ława jej nie posiada i z perspektywy czasu żałuję, że nie zastanowiłam się nad doborem tego mebla nieco dłużej.

A teraz przechodzimy do ostatniego elementu budowy, czyli nóżek. Zobaczcie jak zostały one zaprojektowane! Niczym nie przypominają klasycznych nóżek od stołów – kupiły mnie w stu procentach. Na stronie było do wyboru kilka ław o typowo klasycznym kształcie, ale obok tego modelu po prostu nie mogłam przejść obojętnie. Całość wygląda bardzo solidnie i, o czym już wspominałam, z klasą.

Ławę określiłabym jako mebel średnich rozmiarów. Z pewnością nie jest to stolik do kawy, ale nie jest to również rodzinny stół kuchenny. Spokojnie zjedzą przy nim obiad przynajmniej cztery osoby, więc idealnie sprawdzi się do użytkowania na co dzień. Nie wiem jak jest u Was, ale w moim domu rodzinnym na Święta i wszystkie spotkania/imprezy rodzinne wyciągamy duży składany stół. Swoją drogą ja jeszcze takiego się nie dorobiłam 🙂

Wymiary: długość mebla: 110 cm, szerokość mebla: 65 cm, wysokość mebla: 54 cm

ŁAWA SAREA edinos 2

Kolor. Cóż ja mogę o nim powiedzieć. Gdyby mi się na stronie nie spodobał, nie zamówiłabym go. Na żywo okazał się być jeszcze ładniejszy. Dąb Votan jest naprawdę szlachetny. Do tej pory byłam ogromną fanką odcienia (wzoru?) dąb Sonoma i mam go u siebie w domu aż w kilku miejscach, ale podczas wyboru nowego mieszkania na pewno wybiorę właśnie taki odcień.

 ŁAWA SAREA edinos 3

 ŁAWA SAREA edinos 5

Nie wiem czy interesują Was dodatkowe informacje, w razie czego wszystko znajdziecie na stronie sklepu. Dodam więc to, co według mnie jest bardzo ważne i spowodowało, że pomimo tego, że sam wygląd i kolor mnie mocno przyciągnęły, zakup był jak najbardziej racjonalny:

   1. Gwarancja 10 lat.
   2. Wysokiej jakości materiał MDF laminowany o klasie higieny E1 uszlachetniony cienkimi filmami melaminowymi.
   3. Produkt posiada certyfikat jakości “Edinos Standards DSI 804”,
   4. Bardzo łatwy montaż.

Jeśli chodzi o trwałość, na to pytanie nie zdołam Wam szybko odpowiedzieć. Póki co, od kilku tygodni ława wdzięcznie służy i nic się z nią nie dzieje. Nie straszne jej środki czystości i zwierzęta! 10 letnia gwarancja daje mi nieco spokoju, wiem, że jeśli coś zacznie się dziać, mam możliwość skorzystania z naprawy lub wymiany mebla.

Dajcie znać czy w Waszych salonach stawiacie na małe stoliki, czy większe ławy i co sądzicie o tej, którą wybrałam dla swojej Mamy?