PIELĘGNACJA

PIERWSZY ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ Z DEPILACJA.PL | ŁYDKI + PACHY

Za mną pierwszy zabieg depilacji laserowej, który udało mi się zrealizować przy współpracy z ogólnopolskim usługodawcą DEPILACJA.PL 


PIĘKNE, GŁADKIE CIAŁO – USŁUGA “DO SKUTKU”


Po długim namyśle zdecydowałam, że najbardziej wartościową dla Was recenzją będą trzy publikacje:

 • wrażenia po pierwszym zabiegu,
 • podsumowanie całej serii zabiegów raz ostateczne efekty oraz
 • wywiad ze specjalistą.

Ze swojej strony postaram się przedstawić Wam jak najwięcej szczegółów, jednak wywiad z osobą, która wykonuje profesjonalne zabiegi na co dzień będzie zdecydowanie bardziej interesujący i w pełni kompetentny.

KILKA SŁÓW O SALONACH DEPILACJA.PL

Depilacja.pl to największa sieć salonów depilacji laserowej  w Polsce! Na chwilę obecną z usługi możecie skorzystać w następujących lokalizacjach:

 • Warszawa (Mokotów, Śródmieście, Ursynów, Wola, Wilanów),
 • Białystok,
 • Bydgoszcz,
 • Częstochowa,
 • Gdańsk,
 • Gliwice,
 • Katowice (Centrum, Ligota),
 • Kraków (Centrum, Kleparz),
 • Lublin,
 • Łódź,
 • Poznań (Centrum, Stare Miasto),
 • Rzeszów,
 • Toruń,
 • Szczecin,
 • Wrocław (Centrum, Stare Miasto).

W gabinecie stosuje się laser Lightsheer Duet, posiadający w wyposażeniu dwie głowice: dużą ssącą (dzięki niej wiązka nie rozprasza się i depilowany obszar jest większy) oraz mniejszą chłodzącą (do miejsc bardziej wrażliwych oraz tych, do których duża głowica nie przylega, np. kostki).

Ważny jest także format wykonywanych zabiegów oraz ich koszty. Cena pojedynczego zabiegu wynosi 179 zł, przy czym pakiet “do skutku” to koszt jedynie 999 zł, co daje nam oszczędność minimum 612 zł w skali jednego roku. Pakiet obejmuje dowolnie wybraną część ciała – twarz, szyja barki i ramiona, klatka piersiowa, pachy, ręce, dłonie, brzuch, plecy, bikini, pośladki, uda, łydki i stopy. Z tego co widziałam na stronie, jeżeli chciałybyśmy skorzystać z depilacji w kilku miejscach, dostępne są bardzo korzystne pakiety zarówno dla Pań, jak i dla Panów.

Aby w pełni usunąć owłosienie najczęściej potrzebne jest między 6 a 8 zabiegów.

ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ PRZECIWWSKAZANIA

Jednymi z najważniejszych kwestii są przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Gładkie i piękne ciało chciałby mieć każdy (także mężczyźni!) ale nie we wszystkich okolicznościach będzie to możliwe do uzyskania przy pomocy depilacji laserowej.

Pierwszym przeciwwskazaniem jest posiadanie koloru włosów w odcieniach blond, rudych oraz siwych. Nie zaleca się także przeprowadzania zabiegu jeżeli posiada się wzmożone skłonności do przebarwień oraz bliznowców. Dość oczywistymi kwestiami jest ciąża i karmienie piersią. Nie powinno wykonywać się zabiegu w przypadku fotodermatozy (choroby skóry spowodowane przez światło) oraz chorób takich jak: chorób pęcherzowych skóry i chorób nowotworowych (po ich wyleczeniu można skorzystać z zabiegu po konsultacji lekarskiej). Kolejnymi przeciwwskazaniami jest terapia hormonalna wymagająca przyjmowania hormonów światłouczulających. Schorzenia skórne dyskwalifikuje to przede wszystkim: bielactwo, reticularis (marmurkowa skóra), i łuszczyca. Nie można wykonywać depilacji w przypadku infekcji wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych w miejscu wykonania zabiegu.

W tym miejscu chciałabym wspomnieć, że w przypadku padaczki skorzystanie z zabiegu jest możliwe wyłącznie przy posiadaniu pozytywnej opinii lekarza!

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości co do przeciwwskazań, przed wykonywaniem każdego zabiegu wypełnia się specjalny formularz oraz ma do dyspozycji osobę odpowiednio wykształconą, więc nie ma mowy o wykonaniu zabiegu, który mógłby Waszemu zdrowiu zagrozić.

JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA – CZY TO BEZPIECZNE I SKUTECZNE?

Depilacja światłem to przesyłanie skoncentrowanych wiązek światła do mieszków włosowych. Wystarczy kilka sekund, aby światło lasera zahamowało wzrost włosów nie uszkadzając przy tym powierzchni skóry. Osoba wykonująca zabieg bierze pod uwagę skórę oraz typ włosów przed ustaleniem spersonalizowanego planu depilacji. Dzięki temu zabieg jest tak skuteczny, jak to tylko możliwe.

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co daje złudne wrażenie ponownego porostu. Jeśli martwe włosy są nadal szorstkie i sztywne, można je ogolić. Najczęściej brak po nich śladu już po około 10 dniach. Skóra powinna zrobić się gładka i taka pozostać do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu.

Na stronie można wyczytać, że “Eliminacja zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji i jest ona w pełni bezpieczna. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka”. 

ORIENTACYJNY CZAS WYKONYWANYCH ZABIEGÓW W ZALEŻNOŚCI OD PARTII CIAŁA

Podane poniżej przedziały czasowe traktujcie z lekkim dystansem, dużo zależy od indywidualnych predyspozycji – wagi, wzrostu, wielkości powierzchni itp.

 • Dłonie ok. 10 min
 • Pachy ok. 15 min
 • Pośladki ok. 15 min
 • Brzuch ok. 15 min
 • Cała twarz ok. 20 min
 • Szyja, barki ok. 20 min
 • Bikini ok. 20 min
 • Klatka piersiowa ok. 30 min
 • Ręce ok. 30 min
 • Łydki i stopy ok. 30-40 min
 • Plecy ok. 40 min
 • Uda ok. 40 min

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Zabieg depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko wystąpienia dyskomfortu zarówno podczas zabiegu jak i kilka dni po nim.

Pierwszą kwestią jest odpowiednie nawilżenie skóry – zaleca się aby używać emolientów nawet na tydzień przed zabiegiem. Dzięki temu maksymalnie zmiękczymy swój naskórek i zabieg powinien być zdecydowanie przyjemniejszy.

Drugą kwestią jest zgolenie włosków przed zabiegiem – bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włoski maszynką, natomiast przed pierwszym zabiegiem należy pozostawić kilka włosków, aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić ich barwę oraz grubość. W tym miejscu warto napomknąć, że przed zabiegiem niewskazane jest stosowanie pęsety, wosku lub depilatorów mechanicznych. Nie używajmy także kremów do depilacji.

Ważnym aspektem jest zaprzestanie stosowania preparatów witaminowych oraz odstawienie leków i ziół światłouczulających.

Zadbajmy także o brak infekcji skóry w miejscu zabiegu i powstrzymajmy się przed stosowaniem samoopalacza. 

depilacja laserowa katowice recenzja ligota

MOJA PIERWSZA DEPILACJA LASEROWA – PRZEBIEG ZABIEGU, MOJE ODCZUCIA, EFEKTY

Pierwszym krokiem w moim przypadku było telefoniczne umówienie wizyty oraz wybór placówki (w Katowicach dostępne są obecnie dwa miejsca, w których możecie wykonać zabieg). Jako, że Depilacja.pl to sieć salonów, nie ma żadnego problemu ze zmianą lokalizacji. Podczas wywiadu telefonicznego konsultantka dopytuje o wszystkie szczegóły oraz dokładnie informuje o podstawowych przeciwwskazaniach. To, co zaskoczyło mnie na plus to potwierdzenie adresem e-mail terminu wizyty oraz e-mail przypominający na kilka dni przed zabiegiem. Za pośrednictwem tej wiadomości można też ostatecznie zatwierdzić swoją wizytę lub zmienić jej termin.

GDZIE?

Wybrałam salon depilacji na Ligocie, ponieważ znajduje się nieco bliżej mojego miejsca zamieszkania. Lokalizacja jest naprawdę trafiona – można bez problemu dotrzeć nie tylko z Chorzowa, ale i z Rudy Śląskiej, Mysłowic, Tych i Mikołowa.

Jak wszędzie, tak i tutaj nie obyło się bez drobnych formalności – przedstawienia się oraz wypełnienia formularza z danymi, a także formularza, który pomógł określić specjaliście predyspozycje do wykonania zabiegu. Bardzo podobał mi się fakt, że przez formularz przechodziłam razem z Panią Kasią – mogłam o wszystko dopytać i czułam się po prostu bezpiecznie. Jak wiecie, choruję na nadczynność tarczycy i jestem kilka miesięcy po porodzie więc wolałam dmuchać na zimne. Po wypełnieniu dokumentów Pani Kasia pokazała mi sprzęt oraz wytłumaczyła wszystkie procedury, dzięki czemu wiedziałam czego mogę się spodziewać.

jako, że wybrałam depilację pachy oraz łydki musiałam się przygotować – zdjąć ubranie i okryć kocem oraz położyć na łóżku w odpowiedniej pozycji. Dostałam też gogle ochronne… No i się zaczęło!

Zabieg rozpoczęliśmy od depilacji pach – momentami odczuwałam dyskomfort ale Pani Kasia wytłumaczyła mi, że jest to wynik budowy organizmu człowieka (w okolicach pach znajdują się węzły chłonne, co wpływa na potencjalne odczuwanie bólu). Jeżeli coś mnie “uszczypnęło”, Pani Kasia przykładała swoją dłoń i dyskomfort mijał. Zabieg na pachy trwał dosłownie chwilę – byłam zaskoczona, że to aż tak szybko. Kolej na łydki, które na co dzień doprowadzają mnie do szaleństwa. W tym miejscu obyło się bez bólu czy dyskomfortu, powiedziałabym nawet, że zabieg był przyjemny – czułam wyłącznie uczucie delikatnego ciepła.

PO ZABIEGU

Po zabiegu zostałam dokładnie poinformowana o tym, co może dziać się ze skórą przez najbliższe godziny i dni po samym zabiegu (lekkie podrażnienie, zaczerwieniona skóra) i jak sobie z tym poradzić (po zabiegu stosuje się balsam łagodzący oraz krem z SPF 50). W salonie dostępne są balsamy łagodzące, więc spokojnie od razu można przynieść ulgę swojej skórze.

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię podczas różnych okazji nawiązywać nowe znajomości – nawet podczas zabiegu depilacji. Czułabym się niekomfortowo gdyby podczas mojej wizyty panowała cisza. Na szczęście Pani Kasia okazała się naprawdę sympatyczna i znalazłyśmy wspólny język, a nawet poznała mojego Filipka!

Jeżeli chodzi o stan mojej skóry, pachy były lekko zaczerwienione przez około godziny, natomiast na łydkach nie wydarzyło się nic niepokojącego. Kilkanaście dni po pierwszym zabiegu zauważyłam, że włoski pod pachami rosną o wiele wolniej i są miękkie. To, co cieszy mnie najbardziej to placki na łydkach, które świadczą o tym, że części włosków pozbyłam się już na dobre.


Jestem ogromnie ciekawa co wydarzy się po kolejnych zabiegach, na pewno będę Was (jak do tej pory) na bieżąco informować we vlogach. Koniecznie zajrzyjcie na bloga w przyszłym tygodniu, pojawi się tutaj wywiad z Panią Kasią!