PARENTING

SQULA.PL – NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ | RECENZJA

Rozwój naszego dziecka zależy w dużej mierze również od nas samych. To my jako rodzice zachęcamy dzieciaki do nauki, sami pomagamy odkrywać nowe fakty, a także wymagamy aby zdobywaną wiedzę przyswajały. Jak ułatwić dziecku proces nauki już od przedszkola?


GENIUSZ TO 99% CIĘŻKIEJ PRACY I 1% TALENTU – T. EDISON


Nie każde dziecko lubi się uczyć – to prawda i trudny problem dla wielu rodziców. Z własnego doświadczenia oraz dość konkretnej obserwacji stwierdzam, że za niechęć do nauki odpowiada przede wszystkim podejście – rodziców, przedszkola, szkoły i nauczycieli. Nauka nie powinna być traktowana jako przymus, a przygoda. Karanie za drobne potknięcia nie mobilizują, a sprawiają, że coś co ciekawiło nas na początku, teraz budzi jedynie lęk i złość. Poczucie wartości dziecka może zostać bardzo szybko zachwiane przez świadomość, że nie spełnia ono oczekiwań wszystkich na około. Choć mogłoby wydawać się to błahe, może mieć naprawdę spore konsekwencje w przyszłości. Drodzy rodzice, nie kroczcie tą drogą!

JAK NIE TĄ, TO JAKĄ?

Ano właśnie. Moją propozycją jest zamiana “obowiązku” w zabawę. Niech nauka stanie się przyjemnością, wspólnie spędzonym czasem i przygodą. Jeżeli nie posiadasz czasu lub zdolności do zapewnienia dziecku edukacyjnych zabaw, sprawdź Squlę, świetną platformę edukacyjną.

Squla jest dość mocno rozbudowaną platformą. Znajduje się w niej panel dla rodziców i nauczycieli, a także dla dzieciaków w różnych grupach wiekowych. Oferta skierowana jest dla przedszkolaków, dzieci uczęszczające do zerówki, a także uczniów klas 1-6. W ofercie znajduje się niespełna 60 000 quizów i zadań, które są zgodne z aktualną podstawą programową. Panel rodzica pozwala dyskretnie śledzić postępy dziecka, a sama platforma działa nie tylko na komputerze! Co ważne, nie musicie kupować kota w worku. Na stronie głównej Squli można wybrać zakładkę demo i poznać wszystkie możliwości usługi. Fajny patent, tak naprawdę nie musicie czytać zawiłych recenzji w sieci, sami możecie zostać testerami.

Na platformie dostępne są następujące kategorie:

➡️ matematyka
➡️ przyroda
➡️ muzyka
➡️ zajęcia techniczne
➡️ język polski
➡️ język niemiecki
➡️ język angielski
➡️ plastyka
➡️ kompetencje XXI wieku
➡️ historia i społeczeństwo
➡️ zajęcia komputerowe

Co ważne i o czym wspominałam już jakiś czas temu, wspólna zabawa z dzieckiem jest także kopalnią wiedzy dla rodzica – dostarcza wielu informacji na temat etapu rozwoju, upodobań i preferencji dziecka, a także buduje niepowtarzalną relację w rodzinie.