ORGANIZACJA, HACKI

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ? | DUŻO TAŃSZE PRZESYŁKI + PORÓWNYWARKA OFERT – FURGONETKA.PL

Jeśli można, to dlaczego mielibyśmy nie zaoszczędzić? Czasem wystarczy odrobina sprytu i kilka minut swojego czasu, aby zyskać naprawdę sporą sumę pieniędzy.


NAJDROŻSZA NA ŚWIECIE JEST INFORMACJA


Z zawodu jestem analitykiem. Na studiach wpajano mi przez okrągłe pięć lat, że najcenniejsza na świecie jest informacja. Trudno się z tym nie zgodzić, w końcu to właśnie dzięki niej podejmujemy wszystkie swoje decyzje. Dzisiaj koncentrujemy się na decyzjach zakupowych, ale one też są ważne bo błędne wybory to strata dla naszego portfela. Kiedyś nie nadawałam przesyłek specjalnie dużo, jednak odkąd jestem w świecie blogosfery i wymieniam się paczkami z koleżankami po fachu, organizuję konkursy i rozdania, a także najzwyczajniej w świecie wysyłam rzeczy do bliskich i ważne dokumenty – zaczęłam poszukiwać jak najtańszych rozwiązań.

W przypadku normalnych zakupów korzystam z porównywarki cen i pomyślałam, że fajnie byłoby znaleźć miejsce, w którym szybko będę mogła sprawdzić u jakiego usługodawcy zapłacę najmniej. Okazało się, że poza porównywaniem ofert, jest też miejsce z dużo tańszymi cenami niż standardowo! Trochę tak, jakbyście kupowały stacjonarnie kosmetyki, a przez Internet… Każda z nas wie, że można wyczaić wszystko za prawie połowę ceny. Furgonetka.pl może kojarzyć się kolejnym konkurencyjnym przewoźnikiem, jednak tak nie jest. Serwis jest miejscem, który skupia w sobie wszystkich najbardziej zaufanych przewoźników i oferuje po prostu dobre ceny.

KILKA SŁÓW O SERWISIE

Lista przewoźników współpracujących z Furgonetka.pl:

▶ DPD
▶ FedEx
▶ UPS
▶ GLS
▶ InPost
▶ Patron Serwice
▶ Poczta Polska
▶ Geis
▶ Paczka w Ruchu
▶ Xpress Couriers

Za pośrednictwem strony można nadawać zarówno przesyłki krajowe, jak i międzynarodowe. Każda przesyłka jest monitorowana, co z pewnością jest ogromnym plusem dla osób, które lubią mieć wszystko w jednym miejscu, no i brak tutaj dodatkowych opłat (paliwowych czy drogowych). Jedną z zalet serwisu, które przemawiają do mnie najbardziej jest przede wszystkim szczegółowa możliwość wyceny paczki. Algorytm wymaga podania od nas kilku parametrów (kategorię tego co chcemy wysłać, rozmiary, wagę, rodzaj opakowania, wartość przesyłki) i oferuje kilka różnych możliwości (zamówienie kuriera do domu po przesyłkę, paczkomaty, punkty odbioru). Możemy nawet wybrać określony godziny doręczenia (opcja idealna dla firm i na przykład młodych matek). Istnieje także możliwość nadania paczki za pobraniem. Choć sama z tego nie korzystam, dla osób wysyłających mnóstwo paczek istnieje możliwość dodawania adresów do książki oraz automatyzowania całego procesu logistycznego. Paczki można nadawać również mobilnie dzięki aplikacji.

NADAWANIE PACZEK OD STRONY TECHNICZNEJ

Pierwszym etapem jest założenie bezpłatnego konta. Następnie, po zalogowaniu można przejść do kreatora przesyłek, w którym podaje się wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnej paczki (wspomniane wcześniej rozmiary i waga, wartość, godziny doręczenia), adres oraz sposób nadania przesyłki (odbiór przez kuriera, paczkomat, punkt). Na samym końcu formularza pojawia się okno z wyborem przewoźnika. Oferta zawiera listę usługodawców oraz ich konkretną ofertę cenową. W panelu znajduje się także pole z kodem promocyjnym. Na chwilę obecną gdy wprowadzicie tam kod  MissMaliTV, otrzymacie aż 50% rabatu na pierwszą przesyłkę na Furgonetka.pl. (rabat dotyczy przesyłek krajowych do 30 kg, ważny do 31.01.2018 r.). Po dokonaniu opłaty pojawia się automatycznie wygenerowana etykieta w formacie .pdf, którą należy wydrukować i nakleić na swoją paczkę. Tak naprawdę to tyle, pozostaje tylko czekać na e-mail potwierdzający transakcję i wizytę kuriera lub wybranie się do paczkomatu/punktu odbioru i nadawania przesyłek.

Mam nadzieję, że jeżeli planujecie nadać jakąkolwiek paczkę do końca Stycznia, zdecydujecie się wykorzystać mój kod zniżkowy i sami sprawdzicie funkcjonalność serwisu. Dajcie znać, czy chcecie więcej moich małych sposobów na oszczędzanie!